Kategorie:

Rozprawa przed Naczelnym Sądem Lekarskim

Szanowni Państwo!

W najbliższy czwartek, 11 kwietnia 2024 roku, przed Naczelnym Sądem Lekarskim, odbędzie się rozprawa odwoławcza w mojej sprawie. Przypomnę, że Okręgowy Sąd Lekarski w Krakowie skazał mnie nieprawomocnie na 1 rok zawieszenia prawa wykonywania zawodu.

Czwartkowa sprawa powinna być oczywista i jasna. Okręgowy Sąd Lekarski w Krakowie popełnił tyle błędów, w wielu miejscach ignorując obowiązujące prawo, że obiektywna analiza musi oznaczać uchylenie tego wyroku. Aczkolwiek NIL niejednokrotnie udowodniła, że z prawem nie zawsze jest jej po drodze, szczególnie, gdy w grę wchodzą niemałe pieniądze od firm farmaceutycznych.

W Krakowie akt oskarżenia przeciw mnie został napisany na podstawie opinii biegłego – dra Pawła Grzesiowskiego. Grzesiowski został powołany na biegłego jako immunolog. Podczas postępowania okazało się, że „biegły” Grzesiowski nie posiada specjalizacji z dziedziny immunologii (jest pediatrą) a ponadto jest autorem szeregu wypowiedzi na temat zagrożenia koronawirusem, które zupełnie się nie sprawdziły w przyszłości. Co więcej, opinia dr Grzesiowskiego, na podstawie której został sporządzony akt oskarżenia w sądzie lekarskim – została przez ten sąd odrzucona w całości. Tymczasem wszystkie przewidywane przeze mnie zdarzenia wynikające z sytuacji epidemiologicznej sprawdziły się dosłownie, co potwierdza moje doświadczenie zawodowe.

Ponieważ przez wiele lat pracowałem w sądzie lekarskim w Tarnowie, w tym przez osiem lat pełniłem funkcję Przewodniczącego Okręgowego Sądu Lekarskiego, więc zdawałem sobie sprawę z tego , że nie popełniłem żadnego wykroczenia, które mogłoby być podstawą do wymierzenia mi jakiejkolwiek kary.

Rzeczywistość okazała się inna. Wprawdzie sąd lekarski w Krakowie, biorąc pod uwagę przedstawione fakty odnośnie wiarygodności dr Grzesiowskiego, odrzucił jego opinię  jako biegłego, niemniej nie przedstawiając mi żadnych udokumentowanych zarzutów, orzekł karę zawieszenia prawa wykonywania zawodu na okres jednego roku. Zaznaczam, że w składzie sądu lekarskiego w Krakowie nie było żadnego specjalisty chorób zakaźnych a opinia biegłego nie została uwzględniona. Tym samym zapadł wyrok skazujący pomimo odrzucenia jedynego dokumentu, na którym opierał się akt oskarżenia – co było jawnym naruszeniem prawa.

Nawiasem mówiąc sam dr Grzesiowski widnieje na liście płac koncernu farmakologicznego GSK.

Prowadząc politykę „walki z pandemią”, którą tak zawzięcie krytykowałem – za co też zostałem postawiony przed sądem lekarskim – rządzący, posiłkujący się opiniami „ekspertów” pokroju dra Grzesiowskiego sprawili, że w 2023 roku Polska była liderem w liczbie nadmiarowych zgonów w Europie, zajmując niechlubne pierwsze miejsce. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest gigantyczny dług zdrowotny, zaciągnięty przez okres pandemii – spowodowany nieracjonalnymi działaniami, przede wszystkim zamknięciem ochrony zdrowia przed chorymi – w roku 2020 było 14 mln MNIEJ osobodni hospitalizacji – 2 mln MNIEJ hospitalizacji – 0,5 mln MNIEJ pacjentów z RTG/tomografią klatki piersiowej – 150 tys MNIEJ pacjentów z rozpoznaniem zapalenia płuc – 10 tys MNIEJ respiratoroterapii. Przypomnę, że przed skutkami długo zdrowotnego ostrzegałem już w roku 2020 i niestety moje czarne prognozy się sprawdziły. Dodatkowo, wysokiej jakości dowody wskazują, że izolacja, kwarantanna czy maseczki absolutnie nie przyczyniły się do redukcji zgonów.

Nigdy nie publikowałem żadnych wypowiedzi, które nie miałyby uzasadnienia w medycynie opartej na dowodach. Co więcej, wszystkie swoje wypowiedzi podpierałem wynikami badań naukowych, w szczególności tymi randomizowanymi – najwyższej jakości. Wbrew twierdzeniem Okręgowego Sądu Lekarskiego, nigdy nie podałem nieprawdziwej informacji nt. pandemii Covid-19.

Dowody są jasne i klarowne. Wyrok Okręgowego Sądu Lekarskiego w Krakowie został wydany na podstawie aktu oskarżenia opierającego się na opinii Grzesiowskiego – która to opinia została wykluczona podczas rozprawy. Sam ten fakt powinien spowodować umorzenie postępowania. Naczelny Sąd Lekarski, chcąc działać zgodnie z prawem, nie ma innego wyjścia, jak uchylić wyrok. Doświadczenie jednak uczy, że często prawo jest ignorowane w imię partykularnych interesów. Mam jednak nadzieję, że tym razem sprawa zostanie załatwiona prawidłowo i nie będę musiał szukać szukać sprawiedliwości przed Sądem Najwyższym.

7 komentarzy do “Rozprawa przed Naczelnym Sądem Lekarskim

 1. Skorumpowane Izby Lekarskie , pielęgniarskie, ratowników medycznych powinny być natychmiastowo rozwiązane ponieważ szkodzą pracownikom medycznym i pacjentom.

 2. Panie doktorze jestem całym sercem z Panem.Musimy jako społeczeństwo bronić się przed systemem, który nas zniewala i szkodzi naszemu zdrowiu.Jako świadome społeczeństwo musimy protestować i brać czynny udział w akcjach oddolnych ,bo rządy są jak widać skorumpowane,łączmy się w dobrych celach.Wytrwałości Panu życztę w obronie prawdy i własnej godności lekarskiej.Dziękuję za wszystko co Pan doktor robi.

 3. Ja, emerytka, od 8 lat chora na nowotwór , nie zaszczepiłam się i nie uległam masowej dezinformacji.
  W czasie pandemii po okazyjnej cenie kupiłam mieszkanie, które musiałam remontować bo było bardzo zaniedbane. Z tego względu miałam mnóstwo kontaktów tak w marketach z art remontowo budowlanymi jak i fachowcami różnej branży. Przez remontowane mieszkanie przewijało się wielu fachowców od wymiany okien, drzwi, poprzez gazownika, hydraulika, malarza, kafelkarza, dostawców sprzętu agd, mebli i ich montażystów. Byli to przeważnie ludzie mlodzi albo w średnim wieku, którzy pracowali bez maseczek, a ja że względu na trudności z oddychaniem z powodu maseczki, nosiłam ją pod brodą .
  I proszę sobie wyobrazić że w apogeum zachorowań, Covid mnie nie dotykał. Gdy czułam się przeziębiona leczyłam się sama domowymi sposobami z szybkim i dobrym skutkiem.
  Dlatego uważam, że owa pandemia została wymyślona dla wygenerowania kolosalnych, niebotycznych zysków przez firmy farmaceutyczne, które sowicie opłacały tych, którzy decydowali o wdrożeniu procedur i leczyli.
  Mając umysł ścisły, matematyczny, jestem dociekliwa i trudno jest mną manipulować. I tylko dzięki temu jeszcze żyję.
  A Panu doktorowi gratuluję odwagi w walce z Tą współczesną mafią i życzę spektakularnej wygranej. Mam nadzieję, że trafi Pan doktor na uczciwego , nie przekupionego sędziego.
  Chapeaux bas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *