Kategorie:

Nonsensy głoszone przez niektórych przedstawicieli środowiska medycznego

Wczoraj ukazał się wywiad Wirtualnej Polski z członkiem Rady Medycznej, prof. Anną Piekarską. Wywiad tak pełen stwierdzeń całkowicie sprzecznych z obecną wiedzą medyczną opartą na dowodach naukowych, że może służyć za przykład kłamstw i manipulacji, stosowanych przez mainstream. Pozwolicie Państwo, że podam kilka przykładów.


prof. Anna Piekarska: Przecież ludzie ignorują nakazy noszenia maseczek tam, gdzie wskazuje na to prawo. I nikt tego nie pilnuje. Policja sprawdza, czy maseczki są noszone w komunikacji miejskiej, ale już w galeriach handlowych – nie. To błąd.

Wirtualna Polska: Ludzie powinni być karani za nienoszenie maseczek?

prof. Anna Piekarska: Moim zdaniem tak.


Jak Państwo widzicie, Pani Profesor żąda karania tych, którzy nie dają się zmusić do noszenia masek. Dzisiaj, kiedy już wiemy, że maski w żaden sposób nie chronią przez zakażeniem koronawirusem – ani noszącego, ani innych, tego typu wypowiedzi nie można odebrać inaczej, jak wezwanie do działań totalitarnych w oparciu o argumentację sprzeczną z wiedzą medyczną.

Dowód: Danmask-19 (Matthews, Sajith. „Mask mandates in light of DANMASK-19.” Infection Control & Hospital Epidemiology (2021): 1-2)

Przytoczone powyżej badanie to randomizowane, kontrolowane badanie o dużej mocy statystycznej, w którym udział wzięło 6000 osób. Podobnych badań mamy ponad 100. Jeżeli Pani Profesor, mimo twardych dowodów naukowych nadal lansuje swoje teorie – są dwie możliwości: albo nie mam pojęcia o aktualnym stanie wiedzy medycznej, albo świadomie działa wbrew nauce. W każdym z tych przypadków natychmiast powinna wkroczyć Naczelna Rada Lekarska.

W tym miejscu warto przypomnieć, że nawet Ministerstwo Zdrowia, w odpowiedzi na wniosek o dostęp do informacji publicznej (pisałem o tym tutaj), poinformowało, że „duże losowe badanie środowiskowe, w którym 4862 zdrowych uczestników zostało podzielonych na grupę noszącą maski medyczne/chirurgiczne i grupę kontrolną – nie wykazała różnic w zakażeniu SARS-CoV-2” oraz „Efekt stosowania maseczek na twarz zależy od częstości występowania choroby w społeczności(…) W miejscach bez znaczącej transmisji (np. na otwartym powietrzu – przyp. Z.M.), potencjalne szkody i koszty mogą przewyższać korzyści”.


prof. Anna Piekarska: Przede wszystkim powinniśmy egzekwować posiadanie paszportów covidowych. Przecież te paszporty nie są po nic! Inne kraje potrafią wykorzystać swoje możliwości prawne, które pozwalają na ograniczenia dla niezaszczepionych. Właśnie poprzez sprawdzanie certyfikatów covidowych. One nie są tylko po to, by móc wyjechać na wakacje.


Zgodnie z dzisiejszym stanem wiedzy szczepienie nie chroni przed zachorowaniem (wg narracji rządowej chroni przed ciężkim przebiegiem choroby i zgonem), nie chroni też przed dalszym roznoszeniem choroby. Żądanie egzekwowania posiadania paszportów szczepionkowych jest nie tylko sprzeczne z wiedzą medyczną, ale nawet z logiką.

Zwróćcie Państwo uwagę, że sami producenci szczepionek podają iż „wpływ szczepień na rozprzestrzenianie się wirusa w społeczeństwie nie jest jeszcze poznany” (pisałem o tym w lipcu tego roku). Dzisiaj już wiemy, że średnio w szpitalach około 27% pacjentów to osoby w pełni zaszczepione. Innymi słowy: skoro około 50% społeczeństwa jest zaszczepione, z tego wynika, że realna skuteczność szczepionek jako ochrony przed zachorowaniem to trochę poniżej 50%. I tutaj mowa wyłącznie o przypadkach z silnymi objawami. Nie wiemy, ile osób zaszczepionych jest jedynie zakażonych, bez objawów choroby. Podobnie nie wiemy dokładnie, ile osób niezaszczepionych jest jedynie zakażonych. Natomiast zarówno zaszczepieni, jak i niezaszczepieni, nie wykazujący objawów klinicznych zachorowania, mogą przekazywać wirusa dalej. W świetle tych danych żądanie przedstawiania zaświadczeń o szczepieniu z jakiegokolwiek powodu, nie ma nic wspólnego z profilaktyką zakażeń i jest sprzeczne z medycyną opartą na dowodach naukowych.


prof. Anna Piekarska: Tam, gdzie liczba zakażeń rośnie w tempie bardzo szybkim – czyli we wschodnich województwach – jakaś forma lockdownu powinna być wprowadzona. Przynajmniej dla niezaszczepionych. To konieczność.


To, że lockdown nie działa, wiemy od bardzo dawna (sam pisałem o tym w wakacje ubiegłego roku). Kilka tygodni temu nawet prof. Horban wreszcie to sobie uświadomił.

Tak więc nie dosyć, że Pani Profesor, wbrew danym naukowym, chce wprowadzać lockdown, to dodatkowo ma on uderzać jedynie w niezaszczepionych. Biorąc pod uwagę, że zarówno zaszczepieni, jak i niezaszczepieni mogą transmitować wirusa, obejmowanie restrykcjami wyłącznie niezaszczepionych można już nazwać jedynie zwyczajną głupotą. Szokujące jest, iż tego typu pomysły powstały w głowie lekarza. Niestety, nie jest to odosobniony przypadek.


prof. Anna Piekarska: Resort zdrowia przygotował ustawę, na podstawie której pracodawca mógłby sprawdzić, czy jego pracownicy są zaszczepieni i ten obowiązek egzekwować. Ale nie zdecydowano się wprowadzić tego projektu do Sejmu. Rada Medyczna uważa, że to błąd.


Tutaj już mamy przykład braku logicznego myślenia, który w normalnym świecie powinien natychmiast zdyskredytować w/w Radę. Zauważcie Państwo, jak ogromną głupotę postuluje Rada, w świetle aktualnej wiedzy medycznej.
Wiemy, że zaszczepieni i niezaszczepieni przenoszą wirusa. Idea sprawdzania przepustek covidowych polega na tym, że jak ktoś jest zaszczepiony, to wchodzi bez żadnych dalszych wymagań, natomiast od osoby niezaszczepionej wymagane jest wykonywanie testu co najmniej 2 razy w tygodniu – i jedynie negatywny wynik umożliwia przystąpienie do pracy, wejście do lokalu itp. I teraz proszę zwrócić uwagę, że skoro zaszczepieni mogą zarówno zachorować, jak i przenosić wirusa w przypadku bezobjawowego zakażenia, a sam fakt zaszczepienia zwalnia ich z obowiązku legitymowania się aktualnym testem, to mamy 100% pewności, że jedynymi nosicielami czynnika zakaźnego będą… zaszczepieni. Oczywiście zakładając, że testy są całkowicie wiarygodne, ale to już zupełnie inna historia.
Na powyższym przykładzie widać wyraźnie, że paszport szczepionkowy nie może w żadnym stopniu ograniczyć rozprzestrzeniania się choroby, a co najwyżej może być potraktowany jako środek wymuszenia przyjęcia „dobrowolnej” dawki szczepionki.


prof. Anna Piekarska: Nawet osoby, które są zaszczepione dwiema dawkami, zaczynają chorować. Zwłaszcza te mniej odporne. „Zawdzięczamy” to 10 milionom niezaszczepionych Polaków.


Proszę Państwa, tą bzdurę to nawet trudno komentować. Jest mi najzwyczajniej w świecie wstyd, że takie słowa padły z ust przedstawiciela zawodu medycznego.


Wirtualna Polska: Nie wykorzystaliśmy potencjału szczepień?

prof. Anna Piekarska: Oczywiście, że nie. Gdybyśmy wykorzystali, to osoby zaszczepione by nie chorowały.


Może to delikatna ironia, ale jedyne co mi przychodzi do głowy, to dodanie do szczepionki magicznych kropel, które by sprawiły, że zaszczepieni nie zachorują. Bo nie wiem, na czym innym miałoby polegać „wykorzystanie potencjału szczepień”. Ręce opadają.


prof. Anna Piekarska: Nie powinniśmy karać lockdownem odpowiedzialnych Polaków, którzy się zaszczepili.


I chyba o to właśnie chodzi. Aby ukarać tych, którzy nie chcą się zaszczepić. Tych, którzy uwierzyli, że szczepienia są dobrowolne. Przedstawiciele Rady Medycznej dążą do sytuacji jak we Włoszech, gdy będziemy mieć wybór – albo się „dobrowolnie” zaszczepicie, albo nie pójdziecie do pracy, nie zarobicie pieniędzy, nie utrzymacie rodzin. Jak Państwo widzicie na przykładzie przytoczonego wywiadu – ludzie ci posługują się argumentacją nie mającą nic wspólnego nie tylko z wiedzą medyczną opartą na dowodach, ale nawet z logiką.

Teraz poczekajmy na ruch Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej. Jak Państwo myślicie, jak szybko będzie chciał wyjaśnić publikację przez przedstawiciela Rady Medycznej tez sprzecznych z nauką oraz zdrowym rozsądkiem?

19 komentarzy do “Nonsensy głoszone przez niektórych przedstawicieli środowiska medycznego

 1. Brawo Panie doktorze, podziwiam Pana od początku za nieugiętość w obalaniu mitów ludzi, którzy szczycą się tytułami doktorów jak wspomniana Pani. Bardzo chciałbym podziękować Panu i trzymam kciuki.

 2. Proponuję odnieść się do również do tej wypowiedzi:

  „Każdy zachoruje. Każdy niezaszczepiony zachoruje – powiedziała w TVN24 profesor.”

 3. Jak można nękać TYCH , co chcą wyrazić rzetelną wiedzę medyczną , nie wiedzę opartą na politycznych wytycznych kierownictwa propagandy strachu , siedząc w sieci po szychcie ,
  będąc w rożnych serwisach , co piszą o dalekiej Azji pamiętając rok 2009 i świńska grypę co wtedy się działo w dalekim wschodzie i Polsce gdzie była minister powiedziała NIE dla zakupu produktu i co wyszło wszystkim na wielki plus , popularny serwis( W) pisał co dzieje się w prowincji Wuhan w grudniu 2019 i co potem zaczęło się dziać na świecie w marcu 2020 , wielu opisywało nieścisłości w tym co się dzieje , podobieństwa do filmowych scenariuszy filmów katastroficznych z epidemia w tle , dało to wielu do myślenia i analizy co jest tu grane jak w produkcji filmowej ( contagion-2011) i kilku podobnych ……

 4. Panie Doktorze dziękuję za ten i za poprzednie wpisy. I za wszystko co Pan do tej pory zrobił w tej kwestii. To daje mi siłę, żeby jakoś przetrwać w miejscu pracy (LO – więc sami wykształceni ludzie teoretycznie). Chwilami nie wierzę, że to wszystko się dzieje naprawdę i że ludzie serio wierzą w to, że wirusa w pokoju nauczycielskim nie ma, na korytarzu jest i tam musimy nosić maseczki, a potem znów w sali go nie ma i możemy zdjąć. Nie mogę patrzeć jak dyrektor i niektórzy nauczyciele ścigają uczniów za brak maseczki na twarzy albo za maseczkę pod nosem i wpisują za to uwagi do dziennika. I jak nauczyciele nie mogą się doczekać kiedy w końcu będzie nauczanie zdalne, bo przecież „tak się narażamy codziennie… ” No i jeszcze te komentarze pod adresem niezaszczepionych nauczycieli, którzy są wysyłani na kwarantannę po „kontakcie” i wprowadzają taki chaos w pracy i stanowią zagrożenie. Czasami zaczynam myśleć, że to może jednak ze mną jest coś nie tak i to ja się mylę… Ale potem przeczytam coś u Pana czy innej osoby z tej strony barykady i wtedy znów zaczynam wierzyć, że może jeszcze jest jakaś nadzieja na zakończenie tego szaleństwa. Ostatnio tak sobie pomyślałam po obejrzeniu najnowszego filmu znakomitego francuskiego komika który pokazuje z niesamowitym dystansem nasze działania z początków pandemii „8 rue de l’Humanite”. Polecam wszystkim. Dla jednych to będzie dobra zabawa, a inni może oprzytomnieją i zobaczą co w życiu jest ważne…

  1. Jest nadzieja, w takich ludziach jzk Pan doktor Martyka, jak Pan i ja. Pozdrawiam serdecznie z Francji. Tutaj jest jeszcze gorzej, paszport sanitarny przedluzony do lipca 22. Nie wejde z dziecmi nigdzie, do restauracji ( w kawiarni znajoma kelnerka przymyka oko), do kina, di ratru, do biblioteki, basen itp. Przyzwyczailam sie juz. Biore starsze corki do kosciola na Adoracje, tam wejdziemy. I tam, w tradycyjnej lacinskiej parafii starzgo rytu ludzie maja maski gleboko w …. Pelen kosciol rozmodlonych ludzi ( zamkniety bo kapo wszedzie moze sie pojawic) Nie sadzilam ze dozyje takich czasow…. Badzmy silni, na calym Swiecie

  2. Witam
   Proszę mi wierzyć, że podobne (jeśli nie identyczne) odczucia targają mną obserwując koleżanki i kolegów. Już dawno wyzułem się z przeświadczenia, że ,,mgr” przed nazwiskiem to dowód na suwerenność i samodzielność myśli. Tak nie jest. Nie hołduję donkiszoterii, a tym bardziej nie utożsamiam się z lemingami. Żyjemy w czasach pogardy dla logiki. Tym bardziej życzę Pani i…sobie wytrwania i postawy niezłomnej. Bo w gruncie rzeczy to się w ostatecznym rozrachunku liczy. Pozdrawiam

 5. Konieczne działanie. Zgłoszenie do Rady Medycznej. Coraz więcej krajów wycofuje się z obostrzeń i restrykcji. Albo ta pani nie czyta, nie rozumie, nie wie, albo jest to dla niej korzystne. Niewątpliwie sektor medyczny związany z covidem ma spore profity.

 6. Rządowa strona

  https://antykorupcja.gov.pl/ak/aktualnosci/4835,Rekordowa-grzywna-dla-Pfizera.html

  wzzystko wyjaśnia w powyższej kwestii:

  Waszyngton. Największy producent leków na świecie – amerykański Pfizer, w ramach zawartej z Departamentem Sprawiedliwości ugody, zgodził się zapłacić rekordową karę w wysokości 2 miliardów 300 milionów dolarów.

  Pod adresem koncernu padły także oskarżenia o korumpowanie osób ze środowiska medycznego. Za sponsorowane przez Pfizera wyjazdy i różnorakie atrakcje, lekarze mieli promować oraz przepisywać między innymi takie leki, jak Bextra, Geodon, Lyrica, Zyvox, Aricept, Celebrex, Lipitor, Norvasc, Relpax, Viagra, Zithromax, Zoloft oraz Zyrtec.

  Sprawa ujrzała światło dzienne dzięki pięciu pracownikom Pfizera oraz lekarzowi z Pensylwanii, którzy odważyli się przeciwstawić gigantowi i głośno powiedzieć o jego poczynaniach. Czeka ich za to niemała nagroda. Jedno z postanowień zawartej ugody przewiduje bowiem dla nich 102 miliony dolarów do podziału.

 7. Panie Doktorze chciałbym żeby zwrócił Pan na coś uwage. na wstępie: jestem przeciwnikiem wszystkich ograniczeń. Rada Medyczna mówi ze ograniczenia i lockdowny niezaszczepionych mają zmniejszyć obciążenie Służby Zdrowia. Patrząc kto choruje i leży w szpitalach, może Pan zadać publicznie pytanie Radzie Medycznej: dlaczego więc ograniczenia mają dotyczyć niezaszczepionych młodych ludzi poniżej 50(czy 60) lat, skoro w szpitalach chorują i umierają głownie starsi pacjenci: ci niezaszczepieni i zaszczepieni(ich udział jest coraz większy). Czy kierując sie argumentacją Rady o obciązeniu, ograniczenia nie powinny zatem dotyczyć tylko ludzi starszych(wszystkich, bez wzgledu na zaszczepienie)? Czy może jednak Radzie wcale nie chodzi o odciązenie SZ, tylko o przymus zaszczpienia (nawet bezsensownego jak w przypadku dzieci), kiedy w koncu to przynają?

  1. pytanie 2:
   Dlaczego tylko przyjecie szczepionki ma według Rady Medycznej dawac mozliwosc swobodnego poruszani się. Dlaczego, po pól roku, dyskryminuje sie miliony ozdrowienców i nie bada sie ich poziomu przeciwciał ? Uderzanie przez RM tylko w niezaszczepionych ozdrowieńców jest najmniej skutecznym i najbardziej perfidną formą represji, bo ośmielają sie mieć inne zdanie po przechorowaniu choroby

 8. Panie doktorze dziękuję Panu za działalność i obalanie tych mitów. Zastanawia mnie jak lekarze będący członkami Rady Medycznej mogą wygadywać tego typu głupoty? Z założenia to powinny być osoby oczytane, podchodzące merytorycznie do problemu i bazujące na danych. O ile tego typu komunikaty rok temu można było zrozumieć, bo nie było nic wiadomo tak teraz kiedy mamy wszystko udokumentowane to żerowanie na ludzkim strachu i podsycanie go jest wręcz patologią. W czyim interesie oni działają?

 9. Panie Doktorze, jak bronic sie przed zarzutami, ze my niezaszczepieni jestesmy egoistami i jestesmy winni powstawaniu nowych wariantow wirusa, przez co pandemia bedzie trwac w nieskonczonosc? Dlaczego media glownego nurtu pisza, ze to organizmy niezaszczepionych sa inkubatorem nowych wariantow? Czy moze Pan podac jakies linki do artykulow obalajacych te twierdzenia?

 10. Celem lockdownu jest uniknięcie przepełnienia szpitali, a ograniczenia miałyby dotyczyć niezaszczepionych, jako że to oni w największej liczbie do tych szpitali trafiają. Może sprawiedliwie byloby, gdyby rzeczywiście znieść wszelkie ograniczenia, ale jeśli już ktoś bez szczepienia zachoruje na covid, to sam płaci za cały swój pobyt. Postuluję o to.

  1. Postuluje, zeby osoby:
   palace
   otyle
   pijace alkohol
   zle odzywiajace sie
   nie dbajace o kondycje fizyczna
   itd

   placily za opieke medyczna.

   Postuluje o cofniecie refundacji lekow na:
   nadcisnienie (mozna cwiczyc i dobrze sie odzywiac)
   cholesterol (patrz wyzej)
   wszelkie kardiologiczne (patrz wyzej, z wykluczeniem schorzen genetycznycb)
   nabyta cukrzyce
   nabyta hashimoto i inne tarczycy
   itd

   aaaa i jeszcze za leczenie chorob wenerycznych.

   Nie chce placic skladek za tak nieodpowiedzialne osoby.

   Amen.

  2. puknij się kobieto w głowę!!A co? niezaszczepieni nie wykupili sobie dawno już polisy na leczenie? Także szpitalne?

 11. Panie doktorze w przynajmniej 2 źródłach trafiłam na badanie chińskie na 10 milionowej grupie gdzie namierzono tylko ok 350 osób z bezobjawowym covidem . Namierzono wszystkie kontakty tych osób i okazało się że nid zaraziły nikogo. Proszę o komentarz.Pozdrawiam serdecznie.

 12. Panie doktorze,dziękuję za nieugięta pracę na rzecz mówienia prawdy zgodnej z nauką medyczna i logika. Każdy ma wolną wolę i nie może być zmuszany do niczego , zwłaszcza do „dobrowolnych” zabiegów medycznych. Najgorsze,że obecnie wszystko stanęło na głowie,że bardziej agresywna grypa została wykorzystana do zastraszenia ludzi. Patrząc po obecnych „medykach” jestem ciekaw,który by poszedł na wojnie ratować ludzkie życie? Zapewne by odmówił twierdząc,że boi się kul?. Niektórym medykom pomieszało się w głowach twierdząc,że to jest jakaś tajna wiedzą, ta medycyna i że nikt po za nimi nie ma dostępu do książek medycznych i logicznego myślenia. Życzę wytrwałości i pokoju w sercu w tym zwariowanym świecie.

 13. Pani Piekarska powinna byc pozbawiona prawa do wykonywania zawodu ponieważ jej tępota i brak logicznego myslenia może mieć tragiczne skutki przy leczeniu pacjentów. Każde jej niewłaściwe zachowanie. względem ludzi , którzy nie chcą brac udziału w morderczych eksperymentach powinno być egzekwowane odszkodowaniami na rzecz osób , które stały się ofiarami bezsensownych i nie mających mocy prawnej rozporządzeń i nakazów służących niezdrowym praktykom wobec społeczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *