Kategorie:

„Czwarta fala” się rozpędza?

W końcu jakby mogły się nie sprawdzać katastroficzne prognozy naszych rządowych „ekspertów”? Wspomnę choćby prof. Gieleraka, dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego, który to „prognozował” 10-15 tysięcy przypadków dziennie w połowie sierpnia, czy prof. Agnieszkę Szuster-Ciesielską z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS, która to oprócz straszenia gwałtownym wzrostem zachorowań w drugiej połowie sierpnia wskazała rejony najmniej zaszczepione jako te, gdzie wirus uderzy najpierw. Zresztą nawet sam minister zdrowia zapowiadał falę w sierpniu oraz konieczność utrzymania całkowicie bezsensownego nakazu noszenia masek w pomieszczeniach zamkniętych. Swoją drogą, zwróćcie Państwo uwagę na to, że jedynie około 5-10% ludzi zgodnie ze wskazaniami Ministerstwa Zdrowia, poprawnie zasłania usta i nos. Reszta albo nie nosi masek wcale, albo zasłania jedynie usta (oddychając oczywiście przez nos). Zgodnie z oficjalną narracją powinniśmy mieć eksplozję zachorowań. I co? Oczywiście nic.

A jak sytuacja wygląda naprawdę? Dokładnie tak, jak Państwu pisałem miesiąc temu. Nie miało prawa być żadnej fali w sierpniu. I wiedział o tym każdy doświadczony, myślący lekarz. Podobnie wygląda sytuacja z rzekomym wybuchem epidemii w regionach o najmniejszym wskaźniku zaszczepienia. Już dzisiaj nowym pomysłem rządu na walkę z koronawirusem jest wprowadzenie obostrzeń tam, gdzie jest najmniej zaszczepionych. Przyjrzyjmy się zatem liczbom.

Największy procentowo udział osób zaszczepionych jest wśród mieszkańców województwa mazowieckiego – zaszczepiło się 50,1% populacji. W ciągu ostatnich 7 dni wykryto zakażenie u 233 osób, co daje średnią 33,29 osoby dziennie oraz 0,63 przypadku zakażenia na 100 tysięcy mieszkańców. Sąsiednie województwo lubelskie jest jednym z najgorzej wyszczepionych – zaledwie 38,2% populacji przyjęło preparat. W ciągu ostatnich siedmiu dni pozytywny test otrzymało 67 osób, co daje średnią dzienną na poziomie 9,57 oraz 0,45 przypadku na 100 tysięcy osób. Dane te pokazują, że w województwie mazowieckim średnia 7-dniowa jest aż o 40% wyższa niż w województwie lubelskim. Czy te liczby dadzą do myślenia zwolennikom blokady najmniej zaszczepionych regionów? Sądząc po ich dotychczasowych działaniach, szczerze w to wątpię.

Jak Państwo widzicie, strona rządowa wraz z mainstreamem nadal posługuje się półprawdami i manipulacjami, aby utrzymywać panikę w społeczeństwie. Ponieważ coraz więcej ludzi zaczyna zadawać pytania i żąda wyjaśnienia sprzeczności i bzdur w narracji rządowej, powstały pomysły wprowadzenia przymusu szczepień (tak, nie obowiązku, ale przymusu, którego jeszcze nigdy w Polsce nie było) czy odmowy dostępu do pracy dla osób niezaszczepionych.

Za wszelką cenę usiłuje się zamknąć usta ludziom z przeciwnej strony barykady. Rządzących nie interesują naukowe argumenty czy wyniki badań renomowanych uniwersytetów. Liczy się jedynie propaganda. Kilka dni temu okazało się, że znany program Janka Pospieszalskiego „Warto rozmawiać” nie wróci na antenę. Szef TVP wprost powiedział, że żaden program w telewizji publicznej nie może negować rządowej strategii (w domyśle – jako jedynej słusznej). Innym zarzutem było to, iż w programie wystąpili jedynie przedstawiciele strony ukazującej niedorzeczność rządowej strategii. Prezes „zapomniał” o tym, że zaproszeni zostali również przedstawiciele Naczelnej Rady Lekarskiej, którzy odmówili przyjęcia zaproszenia i uczestnictwa – o czym prowadzący poinformował widzów na wstępie.

Zaczyna się rok szkolny. Spotkacie się Państwo na 100% z ogromną presją, aby szczepić swoje dzieci. Warto, aby każdy wyrobił sobie zdanie na ten temat, opierając się nie na luźnych wypowiedziach przedstawicieli rządu, ale na rzetelnych, popartych badaniami naukowymi danych. W piątek 13 sierpnia w Domu Dziennikarza w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie odbyła się konferencja prasowa Stowarzyszenia Ordo Medicus. Na konferencji przedstawiono niezwykle ważne informacje w oparciu o liczne publikacje naukowe – miałem zaszczyt również mieć tam krótkie wystąpienie. Gorąco zachęcam Państwa do obejrzenia materiału filmowego.

11 komentarzy do “„Czwarta fala” się rozpędza?

 1. Kabaret trwa i MA TRWAĆ, bo tego chcą zbrodniarze w skali globalnej…

  W ost. dniach publikował ktoś na Facebooku zdjęcie pisma z Ministerstwa Zdrowia (odpowiedź na pytania danej osoby od MZ) w odniesieniu do tego, czy rząd zakupił dodatkowe dawki „szczepionek”… – odpowiedź z MZ brzmiała mniej więcej w ten sposób, że kolejnych ponad 100 milionów dawek zostało zakontraktowanych, a oprócz tego Polska bierze udział w podziale dodatkowych dawek jako państwo członkowskie UE, które mają zostać rozdysponowane na przestrzeni końca 2021 roku do 2023 roku – sama ta inf. daje jasno do zrozumienia, że chcą tę farsę opartą na kłamstwach i zbrodniach, ciągnąć przez kolejne lata…

 2. TU WIDAĆ WYRAŻNIE ,ŻE ZBRODNIARZOM Z RZĄDU I OPOZYCJI RÓWNIEŻ CHODZI TYLKO O ZNIEWOLENIE CALEJ UDNOŚCI OPRÓCZ JEDNEJ ZBRODNICZEJ NACJI A POZOROWANE KŁÓTNIE MIĘDZY SOBĄ SLUŻĄ TYLKO DO ZMYLENIA UWAGI OBYWATELI ! TO PIERWSZY PRZYPADEK W HISTORII POLSKI GDZIE WRÓG MORDUJE POLAKÓW A RZĄD ,POLICJA I WOJSKO IM W TYM POMAGA ZAMIAST BRONIĆ OBYWATELI!

 3. Szanowny Panie Doktorze! Gratuluję Panu odwagi i determinacji. Już kiedyś zaliczyłem Pana do Lekarzy Niezłomnych. Dzięki takim, jak Pan, wiele osób może poznać ukryte prawdy o tzw. pandemii. Niepojęte, że w XXI wieku ludzie dają się tak zmanipulować o dają wiarę „ekspertom” powiązanym z koncernami farmaceutycznymi. Wiele można pisać na ten temat, ale może szkoda słów.

 4. Dziękuję za wszystko co pan robi dla pacjentów, za odważne głoszenie prawdy. Konferencja bardzo merytoryczna, wiele cennych informacji. Dzięki nim możemy stanowczo bronić swoich praw. Jeszcze raz dziękuję doktorze.

 5. Szanowny Panie doktorze, jest Pan jedną z niewielu postaci w środowisku lekarskim w dzisiejszych czasach, która mówi prawdę i pokazuje po której stronie powinien być prawdziwy lekarz. Jednocześnie przywraca nadzieję, że jeszcze są lekarze z powołania dla których liczy się zdrowie i życie pacjenta ❤

 6. Panie Doktorze!
  Dzieki takim jak Pan, mozna wierzyc w zycie i w ludzi. Jest wielu lekarzy w Chicago, ktorzy maja podobne zdanie. Osobiscie bylem poinstruowany przez mojego lekarza rodzinnego o jej postawie w stosunku do propagandy. A jest ona gorsza niz gebelsowksa czy komunistyczna.
  Dziekujemy za te cenne i Prawdziwe dane. Za Toba stoi wieloletnie doswiadczenie.
  Trzymamy sie!
  Pozdrowienia z Chicago Zybsiu!!!

 7. Brawo dla Pana i każdego lekarza który leczy pacjenta a nie zostawia go na śmierć przez słuchanie tych bzdur i szczepienie się. Podziwiam Orto Medicus że podjęli ciężką walkę o wolność i prawdę.Pozdrawiam

 8. Ludzie tak się teraz garną do pracy, jest tylu chętnych, zakłady są wręcz przepełnione…
  Z pewnością każdy pracodawca będzie mógł swobodnie żonglować „niezazepionymi” i umieszczać ich w najciemniejszych zakamarkach zakładu pracy, by na ich miejsce umieścić…no właśnie kogo i skąd?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *